
svG - Pokemon TCG - Special Deck Set ex - Scarlet & Violet - Venusaur Charizard and Blastoise
| Manufacturer | The Pokemon Company |
| Brand | Pokemon |
| Collection | Scarlet & Violet |
| Set | svG |
| Product Type | Special Deck Set ex |
| Product Name | Venusaur, Charizard and Blastoise |
| Language | Japanese |
| Item Dimensions | W230 x D180 x H50 mm |
| Release Date | 10 NOVEMBER 2023 |
| Set Contents | 1 x “Venusaur EX” deck (60 cards) 1 x "Charizard EX” deck (60 cards) 1 x "Blastoise EX" deck (60 cards) *Due to the nature of constructed decks, there are multiple copies of the same card. 3 x Pokemon coins 2 x Damage counter/marker 1 x Play mat 1 x First time guide 1 Book x How to play instruction manual 3 x Player's guide 1 x Damage case 1 x Card box |
| Number of card types |
Due to the nature of constructed decks, there are multiple copies of the same card. |
| Card List | Click here |
| Manufacturer | The Pokemon Company |
| Brand | Pokemon |
| Collection | Scarlet & Violet |
| Set | svG |
| Product Type | Special Deck Set ex |
| Product Name | Venusaur, Charizard and Blastoise |
| Language | Japanese |
| Item Dimensions | W230 x D180 x H50 mm |
| Release Date | 10 NOVEMBER 2023 |
| Set Contents | 1 x “Venusaur EX” deck (60 cards) 1 x "Charizard EX” deck (60 cards) 1 x "Blastoise EX" deck (60 cards) *Due to the nature of constructed decks, there are multiple copies of the same card. 3 x Pokemon coins 2 x Damage counter/marker 1 x Play mat 1 x First time guide 1 Book x How to play instruction manual 3 x Player's guide 1 x Damage case 1 x Card box |
| Number of card types |
Due to the nature of constructed decks, there are multiple copies of the same card. |
| Card List | Click here |
Original: $61.15
-65%$61.15
$21.40Description
| Manufacturer | The Pokemon Company |
| Brand | Pokemon |
| Collection | Scarlet & Violet |
| Set | svG |
| Product Type | Special Deck Set ex |
| Product Name | Venusaur, Charizard and Blastoise |
| Language | Japanese |
| Item Dimensions | W230 x D180 x H50 mm |
| Release Date | 10 NOVEMBER 2023 |
| Set Contents | 1 x “Venusaur EX” deck (60 cards) 1 x "Charizard EX” deck (60 cards) 1 x "Blastoise EX" deck (60 cards) *Due to the nature of constructed decks, there are multiple copies of the same card. 3 x Pokemon coins 2 x Damage counter/marker 1 x Play mat 1 x First time guide 1 Book x How to play instruction manual 3 x Player's guide 1 x Damage case 1 x Card box |
| Number of card types |
Due to the nature of constructed decks, there are multiple copies of the same card. |
| Card List | Click here |























